STPS30L30CT
STMicroelectronics
511-STPS30L30CT
STPS30L30CT
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 2X15 Amp 30 Volt
ECAD Model:
In Stock: 1.355
Stock:
1.355 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Schottky Rectifiers
Through Hole
TO-220-3
Dual Anode Common Cathode
Si
30 A
30 V
570 mV
220 A
1.5 mA