STPS30120CT
STMicroelectronics
511-STPS30120CT
STPS30120CT
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers Pwr SCHOTTKY RECTIFIER
ECAD Model:
In Stock: 1.808
Stock:
1.808 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
REACH - SVHC:
Schottky Rectifiers
Through Hole
TO-220-3
Dual Anode Common Cathode
Si
15 A
120 V
920 mV
180 A