STPS2150
STMicroelectronics
511-STPS2150
STPS2150
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 2.0 Amp 150 Volt
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 5.026
Stock:
5.026 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 5026 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Product
STMicroelectronics STPS2170AF
STMicroelectronics
Schottky Diodes & Rectifiers 170 V, 2 A Power Schottky rectifier
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
Schottky Rectifiers
Through Hole
DO-15
Single
Si
2 A
150 V
890 mV
150 A