STPS10150CT
STMicroelectronics
511-STPS10150CT
STPS10150CT
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 2X5 Amp 150 Volt
ECAD Model:
In Stock: 212
Stock:
212
Can Dispatch Immediately
On Order:
3.000
Expected 8/25/2026
Factory Lead Time:
15
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
REACH - SVHC:
Schottky Rectifiers
Through Hole
TO-220-3
Dual Anode Common Cathode
Si
10 A
150 V
1 V
120 A