STP140NF75
STMicroelectronics
511-STP140NF75
STP140NF75
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 75 Volt 120 Amp
ECAD Model:
In Stock: 720
Stock:
720 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
75 V
120 A
7.5 mOhms
- 20 V, 20 V
2 V
218 nC
- 55 C
+ 175 C
310 W