STM8L151R8T3
STMicroelectronics
511-STM8L151R8T3
STM8L151R8T3
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU Ultra-low-power 8-bit MCU 64 Kbytes Flash, 16 MHz CPU, integrated EEPROM
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 960   Multiples: 960
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
STMicroelectronics
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
STM8
64 kB
4 kB
LQFP-64
16 MHz
12 bit
54 I/O
1.8 V
3.6 V