STM32L152VBT6ATR
STMicroelectronics
511-STM32L152VBT6ATR
STM32L152VBT6ATR
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Cortex-M3 MCU 128 Kbytes of Flash , RTC, LCD, USB
ECAD Model:
In Stock: 185
Stock:
185 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 185 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
4.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
STM32L152VB-A
SMD/SMT
LQFP-100
ARM Cortex M3
128 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
83 I/O
16 kB
1.65 V
3.6 V
- 40 C
+ 85 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Analogue Supply Voltage: 1.65 V to 3.6 V
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
I/O Voltage: 1.65 V to 3.6 V