STM32L151RCT6ATR
STMicroelectronics
511-STM32L151RCT6ATR
STM32L151RCT6ATR
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU 32B ARM Cortex-M3 256Kb Flsh 32MHz CPU
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
4.000 Quote
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tray
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
STMicroelectronics STM32L151RCT6A
STMicroelectronics
ARM Microcontrollers - MCU STM32L15 Low Power M3 256kB 32MHz MCU
NRND: Not recommended for new designs.
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: ARM Microcontrollers - MCU
RoHS:
STM32L151RC-A
LQFP-64
1.65 V
3.6 V
Reel
Analogue Supply Voltage: 1.65 V to 3.6 V
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
I/O Voltage: 1.65 V to 3.6 V