STM32L151C8U6A
STMicroelectronics
511-STM32L151C8U6A
STM32L151C8U6A
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M3 MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU, USB
ECAD Model:
In Stock: 874
Stock:
874 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
RoHS:
STM32L151C8-A
SMD/SMT
UFQPFN-48
ARM Cortex M3
64 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
37 I/O
10 kB
1.65 V
3.6 V
- 40 C
+ 85 C
Tray
Analogue Supply Voltage: 1.65 V to 3.6 V
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: FR
I/O Voltage: 1.65 V to 3.6 V