STM32L100RCT6
STMicroelectronics
511-STM32L100RCT6
STM32L100RCT6
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Value Line M3 ARM 32 Kbytes 32 MHz
ECAD Model:
In Stock: 931
Stock:
931 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
STM32L100RC
SMD/SMT
LQFP-64
ARM Cortex M3
256 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
51 I/O
16 kB
1.8 V
3.6 V
- 40 C
+ 85 C
Tray
Analogue Supply Voltage: 1.8 V to 3.6 V
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
DAC Resolution: 12 bit
Data RAM Type: RAM
Data ROM Size: 4 kB
Data ROM Type: EEPROM
I/O Voltage: 5.5 V