STM32L073RZT3
STMicroelectronics
511-STM32L073RZT3
STM32L073RZT3
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 192 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU, USB, LCD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
4.800 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
STM32L073RZ
SMD/SMT
ARM Cortex M0+
192 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
51 I/O
20 kB
1.8 V
3.6 V