STM32L051C6T6TR
STMicroelectronics
511-STM32L051C6T6TR
STM32L051C6T6TR
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 32 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU
ECAD Model:
In Stock: 7.103
Stock:
7.103 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2400)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tray
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
STM32L051C6
SMD/SMT
LQFP-48
ARM Cortex M0+
32 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
37 I/O
8 kB
1.8 V
3.6 V