STM32L021D4P6
STMicroelectronics
511-STM32L021D4P6
STM32L021D4P6
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 16-Kbytes of Flash , 32 MHz CPU, AES
ECAD Model:
In Stock: 2.634
Stock:
2.634 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
RoHS:
STM32L021D4
ARM Cortex M0+
16 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
11 I/O
2 kB
1.8 V
3.6 V