STM32L011K4U6
STMicroelectronics
511-STM32L011K4U6
STM32L011K4U6
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 16-Kbytes of Flash , 32 MHz CPU
ECAD Model:
In Stock: 2.124
Stock:
2.124 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
STM32L011K4
SMD/SMT
UFQFPN-32
ARM Cortex M0+
16 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
28 I/O
2 kB
1.8 V
3.6 V