STM1061N17WX6F
STMicroelectronics
511-STM1061N17WX6F
STM1061N17WX6F
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits 1.7V Active Lo Open Drain Voltage Detect
ECAD Model:
In Stock: 9.744
Stock:
9.744 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Detector
SMD/SMT
SOT-23-3
1.7 V
1 Input
Active Low, Open Drain
No Manual Reset
No Watchdog
No Backup
30 us
6 V
- 40 C
+ 85 C
2 %
STM1061
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Chip Enable Signals: No Chip Enable
Country of Assembly: MY
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: SG
Operating Supply Current: 3.6 uA
Overvoltage Threshold: 1.734 V
Pd - Power Dissipation: 320 mW
Power Fail Detection: No
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 700 mV
Undervoltage Threshold: 1.666 V