STGWT60H65FB
STMicroelectronics
511-STGWT60H65FB
STGWT60H65FB
Mfr.:
Description:
IGBTs 650V 60A HSpd trench gate field-stop IGB
ECAD Model:
In Stock: 193
Stock:
193 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 193 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: IGBTs
RoHS:
Si
TO-3P
Through Hole
Single
650 V
1.6 V
- 20 V, 20 V
80 A
375 W
- 40 C
+ 175 C
STGWT60H65FB
Tube
Brand: STMicroelectronics
Continuous Collector Current Ic Max: 60 A