STGW60H65DFB
STMicroelectronics
511-STGW60H65DFB
STGW60H65DFB
Mfr.:
Description:
IGBTs 600V 60A trench gate field-stop IGBT
ECAD Model:
In Stock: 777
Stock:
777 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Si
TO-247-3
Through Hole
Single
650 V
1.6 V
- 20 V, 20 V
80 A
375 W
- 55 C
+ 175 C
STGW60H65DFB
Tube
Brand: STMicroelectronics
Continuous Collector Current Ic Max: 60 A