STGIPS10K60A
STMicroelectronics
511-STGIPS10K60A
STGIPS10K60A
Mfr.:
Description:
IGBT Modules IGBT IPM 10A 600 V SDIP25L molded
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Product
STMicroelectronics STGIF5CH60TS-L
STMicroelectronics
IGBT Modules SLLIMM 2nd series IPM, 3-phase inverter, 8 A, 600 V short-circuit rugged IGBTs
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: IGBT Modules
Delivery Restrictions:
RoHS:
IGBT Modules
3-Phase Inverter
600 V
2.1 V
10 A
33 W