STD60NF06T4
STMicroelectronics
511-STD60NF06
STD60NF06T4
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 60 Volt 60 Amp
ECAD Model:
In Stock: 1.437
Stock:
1.437 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
DPAK-3 (TO-252-3)
N-Channel
1 Channel
60 V
60 A
14 mOhms
- 20 V, 20 V
2 V
66 nC
- 55 C
+ 175 C
110 W