STD36P4LLF6
STMicroelectronics
511-STD36P4LLF6
STD36P4LLF6
Mfr.:
Description:
MOSFETs P-channel 40 V, 0.0175 Ohm typ., 36 A STripFET F6 in a DPAK package
ECAD Model:
In Stock: 3.215
Stock:
3.215 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
DPAK-3 (TO-252-3)
P-Channel
1 Channel
40 V
36 A
17.5 mOhms
- 20 V, 20 V
2.5 V
22 nC
- 55 C
+ 175 C
60 W