SMBJ170A-TR
STMicroelectronics
511-SMBJ170A-TR
SMBJ170A-TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 170V Unidirect
ECAD Model:
In Stock: 8.284
Stock:
8.284 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
170 V
SMD/SMT
353 V
189 V
SMB (DO-214AA)
11.3 A
600 W
8 kV
15 kV