SMB15F15A
STMicroelectronics
511-SMB15F15A
SMB15F15A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500 W,15 V TVS
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 13.800
Stock:
13.800 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 13800 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
15 V
SMD/SMT
32.5 V
16.7 V
SMB (DO-214AA)
308 A
1.5 kW
30 kV
30 kV