SMAJ33A-TR
STMicroelectronics
511-SMAJ33A-TR
SMAJ33A-TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W 33V Unidirect
ECAD Model:
In Stock: 16.210
Stock:
16.210 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
33 V
SMD/SMT
69.7 V
36.7 V
SMA (DO-214AC)
33 A
400 W
8 kV
15 kV
- 55 C
+ 150 C
SMAJ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Tradename: Transil
Unit Weight: 71 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
400W Transil™ Transient Voltage Suppressors (TVS)
STMicroelectronics 400W Transil™ Transient Voltage Suppressors (TVS) are ideal for applications such as solar inverters, set-top boxes, and MOSFET protection. The 400W TVS series offers best-in-class performance at full power, even with high junction temperatures. STMicroelectronics 400W Transil suppressors feature a peak power dissipation of up to 400W.