SMA6F36A
STMicroelectronics
511-SMA6F36A
SMA6F36A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600 W, 36 V TVS in SMA Flat
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 18.252
Stock:
18.252 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 18252 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Product
STMicroelectronics SMA6J40A-TR
STMicroelectronics
ESD Protection Diodes / TVS Diodes HJ Temp Transil
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
36 V
SMD/SMT
76 V
40 V
SMA (DO-214AC)
52 A
600 W
30 kV
30 kV