P6KE400CARL
STMicroelectronics
511-P6KE400CA-TR
P6KE400CARL
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 400V Bidirect
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Ammo Pack
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
STMicroelectronics P6KE400CA
STMicroelectronics
End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Delivery Restrictions:
RoHS:
Bidirectional
342 V
Axial
706 V
380 V
DO-15 (DO-204AC)
600 W