LD59030DTPU25R
STMicroelectronics
511-LD59030DTPU25R
LD59030DTPU25R
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators 300 mA very low dropout linear regulator IC
ECAD Model:
In Stock: 1.944
Stock:
1.944 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 1944 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
DFN-4
2.5 V
300 mA
1 Output
Positive
28 uA
1.5 V
5.5 V
75 dB
Fixed
- 40 C
+ 125 C
135 mV
LD59030
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Line Regulation: 0.05 %/V
Load Regulation: - 0.01 %/mA