LD3985M33R
STMicroelectronics
511-LD3985M33R
LD3985M33R
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators BICMOS VOLT REG
ECAD Model:
In Stock: 40.713
Stock:
40.713 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
SOT-23-5
3.3 V
150 mA
1 Output
Positive
150 uA
2.5 V
6 V
Fixed
- 40 C
+ 125 C
400 uV
LD3985
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Ib - Input Bias Current: 85 uA
Line Regulation: 0.1 % / V
Load Regulation: 0.005 %/mA
Product Type: LDO Voltage Regulators
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Voltage Regulation Accuracy: 2 %