L78M24ACDT-TR
STMicroelectronics
511-L78M24ACDT-TR
L78M24ACDT-TR
Mfr.:
Description:
Linear Voltage Regulators 24V 0.5A Positive
ECAD Model:
In Stock: 6.940
Stock:
6.940 Can Dispatch Immediately
RoHS:
L78M
SMD/SMT
TO-252
1 Output
Positive
24 V
500 mA
Fixed
26 V
40 V
0 C
+ 125 C
6 mA
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Line Regulation: 100 mV
Load Regulation: 480 mV