L78L33CD-TR
STMicroelectronics
511-L78L33CD-TR
L78L33CD-TR
Mfr.:
Description:
Linear Voltage Regulators 3.3V 0.1A Positive
ECAD Model:
In Stock: 54.405
Stock:
54.405 Can Dispatch Immediately
RoHS:
L78L
SMD/SMT
SOIC-8
1 Output
Positive
3.3 V
100 mA
Fixed
5.3 V
30 V
0 C
+ 125 C
6 mA
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MA
Line Regulation: 150 mV
Load Regulation: 60 mV