L78L12ACD13TR
STMicroelectronics
511-L78L12ACD-TR
L78L12ACD13TR
Mfr.:
Description:
Linear Voltage Regulators 12V 0.1A Positive
ECAD Model:
In Stock: 9.829
Stock:
9.829 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: Linear Voltage Regulators
RoHS:
L78L
SMD/SMT
SOIC-8
1 Output
Positive
12 V
100 mA
Fixed
14 V
35 V
0 C
+ 125 C
6.5 mA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: SG
Line Regulation: 250 mV
Load Regulation: 100 mV