BYT03-400
STMicroelectronics
511-BYT03-400
BYT03-400
Mfr.:
Description:
Rectifiers 3.0 Amp 400 Volt
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Possible Replacement
STMicroelectronics STTH3R04RL
STMicroelectronics
Rectifiers Ultrafast recovery Diode
End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Rectifiers
Delivery Restrictions:
RoHS:
Through Hole
DO-201AD
400 V
3 A
Fast Recovery Rectifiers
Single
1.5 V
60 A