BTA06-600CWRG
STMicroelectronics
511-BTA06-600CW
BTA06-600CWRG
Mfr.:
Description:
Triacs 6 Amp 600 Volt
ECAD Model:
In Stock: 3.733
Stock:
3.733 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: Triacs
RoHS:
BTA06
63 A
600 V
5 uA
1.55 V
35 mA
1.3 V
35 mA
- 40 C
+ 125 C
Through Hole
TO-220-3
Tube
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: FR
Product Type: Triacs
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Thyristors
Unit Weight: 6 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
ECCN:
EAR99
Standard Products
High Voltage NEC 600V+ Circuit Protection