WW3FT560R
SEI Stackpole
708-WW3FT560R
WW3FT560R
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole RES, WW, 3W, 560 ohm, 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Wirewound Resistors - Through Hole
RoHS:
560 Ohms
3 W
1 %
Axial
14.22 mm
4.75 mm