WW12FT1K96
SEI Stackpole
708-WW12FT1K96
WW12FT1K96
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole RES, WW, 1/2W, 1.96 Kohm, 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2500   Multiples: 2500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Wirewound Resistors - Through Hole
RoHS:
1.96 kOhms
400 mW
1 %
Axial
7.92 mm
2.79 mm