RPCA2512JT6R80
SEI Stackpole
708-RPCA2512JT6R80
RPCA2512JT6R80
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 6.8 ohm 2512 1.5W 5% AECQ2 Surge Withstanding
Factory Lead Time:
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Reel
RPCA
6.8 Ohms
1 W
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
2512
6.3 mm (0.248 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)