RPCA1210JT20K0
SEI Stackpole
708-RPCA1210JT20K0
RPCA1210JT20K0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 20 Kohm 1210 0.33W 5% AECQ2 Surge Withstanding
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Reel
RPCA
20 kOhms
500 mW (1/2 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1210
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)