RPCA0805JT5R10
SEI Stackpole
708-RPCA0805JT5R10
RPCA0805JT5R10
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 5.1 ohm 0805 0.25W 5% AECQ2 Surge Withstanding
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Reel
RPCA
5.1 Ohms
250 mW (1/4 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)