RPC2010JT6K20
SEI Stackpole
708-RPC2010JT6K20
RPC2010JT6K20
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, PULSE, 2010, 6.2 Kohm, 5%, 0.75W
RPC
6.2 kOhms
750 mW (3/4 W)
5 %
+ 155 C
400 V
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)