RPC2010FT4K99-HP
SEI Stackpole
708-RPC2010FT4K99-HP
RPC2010FT4K99-HP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, PULSE, 2010, 4.99 Kohm, 1%, 1W
RPC
4.99 kOhms
1 W
1 %
+ 155 C
400 V
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)