RPC1206JT22K0-UP
SEI Stackpole
708-RPC1206JT22K0-UP
RPC1206JT22K0-UP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, PULSE, 1206, 22 Kohm, 5%, 0.75W
RPC
22 kOhms
750 mW (3/4 W)
5 %
+ 155 C
500 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.55 mm (0.022 in)