RPC0805JT8K20
SEI Stackpole
708-RPC0805JT8K20
RPC0805JT8K20
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, PULSE, 0805, 8.2 Kohm, 5%, 0.25W
RPC
8.2 kOhms
250 mW (1/4 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)