RPC0805JT5R10-UP
SEI Stackpole
708-RPC0805JT5R10-UP
RPC0805JT5R10-UP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, PULSE, 0805, 5.1 ohm, 5%, 0.5W
RPC
5.1 Ohms
500 mW (1/2 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
400 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)