RPC0805JT1M80
SEI Stackpole
708-RPC0805JT1M80
RPC0805JT1M80
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, PULSE, 0805, 1.8 Mohm, 5%, 0.25W
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
RPC
1.8 MOhms
250 mW (1/4 W)
5 %
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)