RPC0402JT150R
SEI Stackpole
708-RPC0402JT150R
RPC0402JT150R
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, PULSE, 0402, 150 ohm, 5%, 0.2W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RPC
150 Ohms
200 mW (1/5 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)