RNCL2512FTR180
SEI Stackpole
708-RNCL2512FTR180
RNCL2512FTR180
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 0.18Ohms 2512 2W 1% HiPow Anti-Surge AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RNCL
180 mOhms
1 %
50 PPM / C
2512
6.3 mm (0.248 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)
- 55 C
+ 170 C
AEC-Q200
2 W