RNCL1206DTR180
SEI Stackpole
708-RNCL1206DTR180
RNCL1206DTR180
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 180mOhms 1206 1W .5% HiPow Anti-Surge AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RNCL
180 mOhms
0.5 %
50 PPM / C
1206
3.1 mm (0.122 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.65 mm (0.026 in)
- 55 C
+ 170 C
1 W