RNCF1206DTC16R2
SEI Stackpole
708-RNCF1206DTC16R2
RNCF1206DTC16R2
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD RES PREC, 16.2 ohm, 1206, 0.5%, 50 ppm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Reel
RNCF
16.2 Ohms
0.5 %
50 PPM / C
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)
- 55 C
+ 155 C
AEC-Q200
250 mW (1/4 W)