RNCF0402DTC15R8
SEI Stackpole
708-RNCF0402DTC15R8
RNCF0402DTC15R8
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD RES PREC, 15.8 ohm, 0402, 0.5%, 50 ppm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Reel
RNCF
15.8 Ohms
0.5 %
50 PPM / C
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)
- 55 C
+ 155 C
AEC-Q200
100 mW (1/10 W)
50 V