RMEF2010FT76R8
SEI Stackpole
708-RMEF2010FT76R8
RMEF2010FT76R8
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES Pb Free, 2010, 76.8 ohm, 1%, 0.75W
RMEF
76.8 Ohms
750 mW (3/4 W)
1 %
+ 155 C
200 V
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)