RMEF1206JT24K0
SEI Stackpole
708-RMEF1206JT24K0
RMEF1206JT24K0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES Pb Free, 1206, 24 Kohm, 5%, 0.25W
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
RMEF
24 kOhms
250 mW (1/4 W)
5 %
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.55 mm (0.022 in)